آیین دست دادن در ایام قرنطینه!

دورنمای کاشان اثر ژان شاردن

کاشان به همتی بلند، با دوباره زنده کردن معماری شگفت‌انگیزش، ما را حیران و واله، از هر گوشه‌ی این سرزمین به خود خوانده است. و این کار بزرگ حاصل به هم پیوستن دست‌های بسیاری بوده است؛ از صاحبان دانش و سرمایه و ذوق و هنر و فن و قوت و غیرت. حالا بسیاری از کارگاه‌های مرمت بناهای تاریخی این شهر تعطیل شده‌اند؛ مثل هزار و یک شغل دیگر در شهرهای دیگر کشورمان. کرونا تنها بدن‌های رنجور را تهدید نمی‌کند؛ که دست‌های پُرقوت را نیز. درآمد اندک جمع بزرگی از کارگران روزمزد در این روزگار سخت به کلی قطع شده است.
ما به پاس ذوق و ظرافتی که کاشان در خود پرورده و به دست ما رسانده است، و به شکرانه‌ی حظ بی‌اندازه‌ای که از تماشا کردن، بودن، و گشتن در فضاها و بناهای این شهر برده‌ایم، بر آنیم تا دست‌های بسیار شما را به یاری بخوانیم و به گرمی بفشاریم.
از امروز تا فرارسیدن عید نوروز درآمد حاصل از فروش اینترنتی نسخه‌ی دیجیتال مقالات مجله‌ی «حرفه: هنرمند» را به عنوان عیدی کوچکی به دست بی‌ادعاترین اعضای این پروژه‌ی بزرگ مرمتی می‌رسانیم، و این تنها با یاری شما محقق می‌شود. با خریدن نسخه‌ی دیجیتال مقالات از قسمت فصل‌نامه‌ی سایت مجله، به این کمپین بپیوندید. همچنین برای حمایت بیشتر به مدت شش روز، از امروز تا پایان سال، می‌توانید کمک‌های خود را به شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۵۳۷۴۲۹۳۳۲ بانک ملت به نام ایمان افسریان محصل واریز نمایید.

مدیریت فصلنامه‌ي «حرفه: هنرمند» متعهد می‌شود که تمامی این کمک‌ها تاپایان سال جاری، به دست استادان معمار معتمد و امین کاشان، و به نحو شایسته‌ای، بین کارگران ساده‌ای که بیکار شده‌اند توزیع شود.

دست در دست هم دهیم، به مهر

تخت جمشید
این نوشته را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید ...
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

آخرین نوشته‌های وب‌نامه