۷۵ شماره از فصلنامه‌ی حرفه‌هنرمند منتشر شد. در این هجده‌سال بدون هیچ وقفه‌ای همراه هم بودیم. سالیانی که فراوان‌نشیب‌ها و اندک‌فرازهای نیمی از تاریخِ بعد از انقلاب را دیده‌اند. صرف‌نظر از مشکلات این دو دهه، یکی-دوسال گذشته همه‌ی ما با جغرافیای تازه‌ای از مسیرهای صعب‌العبور مواجه شده‌ایم که اگر نه در تاریخ سرزمین‌مان که در دوران زندگی‌ما کم‌نظیر است.

 در گذشته کوشیدیم هزینه‌ی نشریه را با تمرکز بر سبد خرید دانشجویان و هنرجویان تنظیم کنیم. اما شرایط تازه ما را با چنان میزانی از زیان‌دهی مواجه کرده که قادر به تداومش نیستیم. برای حرکت به سمت سربه‌سر شدن هزینه‌ها و درآمدها ناچاریم قیمت روی‌جلدِ شماره جدید را ۸۰ هزارتومان تعیین کنیم. این تنها راه تداوم نشریه است. اما تصمیم گرفتیم ۱۰۰۰ نسخه از نشریه را با قیمتی مقدورتر برای شما یعنی ۶۰ هزارتومان پیش‌فروش کنیم و رایگان به دستتان برسانیم.
اما ثمره‌ی این کار تنها دریافت شماره‌ی جدید نشریه با قیمتی مناسب‌تر نخواهد بود. بلکه شما با این‌کار، این‌بار حرفه‌هنرمند را مستقیما با همت و همراهی خودتان زیر چاپ می‌برید. و بار گرانی را دوشادوش ما برمی‌دارید. افزون بر این چاپ شماره بعدی نشریه را در شرایطی تضمین می‌کنید که هر روز خبر تعطیلی نهادهای فرهنگی مستقل را می‌شنویم. نهادهایی که اگر سهم کوچکی از بار آن‌ها را برداریم خاموش نمی‌شوند.

با امید و همراهی هم ازین وادی عبور خواهیم کرد و تردید نداریم که ایران عزیزمان روزهای بهتری به روی خواهد دید.

ایمان افسریان، مدیرمسئول نشریه حرفه: هنرمند


پیش‌خرید، حرفه هنرمند، همقدم، هم قدمی
پیش‌فروش شماره‌ی آخرِ “حرفه: هنرمند” شگفت‌زده‌مان کرد: استقبال به تعداد تعیین‌شده برای طرح پیش‌فروش ختم نشد و در عرض چند روز تمام تیراژ موجود در دفتر مجله تمام شد.

دلگرمی و قدردانی‌مان از اعتماد و هم‌قدمی خوانندگان با مجموعه‌ی حرفه‌:هنرمند قابل توصیف نیست.

بنا داریم از این پس، تعدادی از نسخه‌های مجله را در مدت زمانی محدود پیش‌فروش کنیم. خوانندگانی که پیش از توزیع مجله، شماره‌ی جدید را سفارش دهند، مجله را با ۲۵ درصد تخفیف و ارسال رایگان دریافت خواهند کرد. برای پیش خرید شماره ۷۷ اینجا کلیک کنید.