توقف انتشار کاغذی نشریه‌ی تندیس

روی جلد نشریه‌ی تندیس tandis magazine
روی جلد نشریه‌ی تندیس

سردبیر نشریه‌ی تندیس، امروز نهم اردیبهشت، خبر از توقف انتشار کاغذی نشریه داد.  از این پس «تندیس» تنها به صورت مجازی و از طریق «سایت طاقچه» در دسترس خوانندگان خود قرار دارد.

محمدحسن حامدی، سرمقاله‌ی شماره‌ی۳۸۶-۳۸۷ را به این موضوع اختصاص داده و  نوشته است:

 

«این سیل دمادم

اگرچه این سخنِ اول من در سال ۱۳۹۸ است و می‌بایست لحن و نوایی خوب و خوش داشته باشد، اما به دلایل بسیار ندارد. چیزی که عیان است، حاجتی هم به بیانش نیست. پیشتر، دریغ را سال به سال حواله‌ی هم می‌دادیم و حالا روزآمد شده. از سختی کار و بار و زندگی هر چه بگویم، درد مشترک است و انگار در تکرار و واگویه‌ها رنگ و بوی نق و ناله می‌گیرد. لذا مستقیم باید رفت سر خط و لُب کلام را نوشت. به قول «حسین منزوی»: ظلمتْ صریح با تو سخن گفت، پس تو هم از شب به استعاره و ایما، سخن مگو.

بالاخره به هزار زحمت و چندین شعبده، نشریه‌ی تندیس به سال نو رسید، اما اکنون بدیهی است، بالاجبار انتشار کاغذی مجله را به خاطر مشکلات کاغذ و چاپ، متوقف می‌کنیم تا روزی که اگر بیاید و باز به روزهای خوب امیدوارمان کند، دوباره همان مسیر منطقی پی گرفته شود.

امیدوارم که این کسر خدمتی که بی‌گمان گناهش به گردن مدیران و سیاست‌گذاران ماست، کسر همدلی مخاطبان عزیز را سبب نشود و با خرید نسخه‌ی پی‌دی‌اف و اینترنتی مجله که در سایت طاقچه عرضه می‌شود، هم پا و همراه ما باشند.»

 

گفتنی است هفته‌نامه‌ی تندیس از دی ماه ۱۳۸۱ کار خود را آغاز کرد و در بین نشریات انگشت‌شماری که به بررسی حیطه‌ی هنرهای تجسمی می‌پرداختند، از پرخواننده‌ترین‌ها بود. از ابتدای سال ۹۷ و با اوج‌گیری بحران اقتصادی و بالا رفتن قیمت کاغذ، به مدت ۴ ماه انتشار آن متوقف شد تا اینکه در مرداد همان سال، با تغییر قطع و گرافیک، دوباره منتشر شد. تصویر شماره‌ی اخیر نشریه به همراه عناوین مقالات آن در پایین آورده شده است. در برای خرید نشریه از سایت طاقچه کافی است اینجا را کلیک کنید.

 

*نشریه‌ی تندیس بعد از دوماه، مجدداً و در قالب دوماه نامه منتشر شد. 

روی جلد شماره‌ی ۳۹۷ نشریه تندیس

در این شماره می‌خوانیم:

کلیسای نوتردام: روح پاریس

طراحی 

جشنواره‌ای از جنس گل و نمک

کوششی برای مداخله در شهر

عسل هنرمند به چه کار می‌آید؟

فرشتگان رستگاری به بار نمی‌آورند؟

ما را در همه شهر نمی‌برد خواب

عکاسی خیابانی

«پیرمرد و کودک» اثر رضا عباسی

دنیاگردی‌

و

صبوری اشیا، مداومت هنرمند

این نوشته را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید ...
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

آخرین نوشته‌های وب‌نامه

دیدگاهتان را بنویسید