مستند ویوین مایر؛ «چه کسی عکس‌های پرستار بچه را گرفته است؟»

مستند ویوین مایر؛ داستانی باورنکردنی از یک پرستار بچه رمزآلود

آلن ینتوب داستانی باورنکردنی از یک پرستار بچه رمزآلود را نشان می‌دهد که در سال 2009 درگذشت و یک انبار مخفی از هزاران عکس خیره کننده را از خود به جای گذاشت. این عکس‌ها که در طول زندگیش هرگز دیده نشده بودند، به طور تصادفی در یک قفسه نگهداری در شیکاگو پیدا شدند و با قیمتی ارزان حراج شدند. اکنون تصاویر جادویی ویوین مایر هزاران دلار فروخته می‌شوند. او در زندگی گوشه‌گیر بود، احتکار می‌کرد و در مورد ریشه‌های فرانسوی خود قصه‌های بلندی می‌بافت.

ابیگل سالومون گودو درباره‌ی مستند ویوین مایر اینگونه می‌گوید: «"چه کسی عکس‌های پرستار بچه ها را گرفته است؟" عنوان مستندی است که بی بی سی در مورد وی ساخته است. اخبار رسانه‌ها نیز با نشان دادن افرادی که وی در کودکی معلم و پرستارشان بوده است از او تصویری مرتبط با مری پاپینز۳ ساخته‌اند. حال آنکه با نگاه به خودنگاره‌های متعددی که در آیینه‌ها و پنجره‌ها از خودش ثبت کرده، در حالات جدی و بی‌احساسش هیچ اثری از چیزی شبیه به مری پاپینز دیده نمی‌شود. با این حال به رقم اطلاعات اندکی که از این زن مرموز در دست است و با وجود نقاط ابهام فراوان در زندگی‌نامه‌اش، شهرت تازه بدست آمده‌ی او به عنوان عکاس صحنه‌های خیابانی، نیازمند یک داستان است، حکایتی که زندگی‌اش را با انبوه تولیداتش مرتبط سازد.» ...

برای مطالعه‌ی بیشتر پیرامون ویوین مایر این مقاله را مطالعه کنید.

مستند ویوین مایر

عنوان اصلی: Who Took Nanny's Pictures

ساخته‌ی جیل نیکولز

سال ساخت: 2013

ترجمه‌ی محمدرضا امیری

مدت زمانِ 70 دقیقه

برای دسترسی به این فیلم و تماشای آن در سایت هاشور روی گزینه خرید کلیک کنید.

*لینک تماشای این فیلم، بعد از خرید، در رسید خرید و ایمیل دریافتی از سایت حرفه: هنرمند قابل مشاهده است. با کلیک بر روی لینک «مشاهده در هاشور» می‌توانید فیلم را به صورت آنلاین و به مدت یکسال در سایت هاشور تماشا کنید.