عکاسی دیجیتال عکاسی در اینستاگرام .
شماره 49

عکاسی با موبایل

پیشگامان عکاسی هیچ وقت تصورش را هم نمی‌کردند که وسیله‌ای که در دست دارند،آینده‌ای این چنین در انتظارش باشد. شاید در آن زمان یک انقلاب تصویری محسوب می‌شد ولی الان وجود دوربین در تلفن همراه، تحولی مضاعف و به مراتب فراگیر‌تر از عکاسی لوکس سال‌های نه چندان دور است.

عکاسی با موبایل حس غریبی‌ست مثل اینکه همیشه کسی هست که با هم ببینیم، از یک زاویه ببینیدم و برای همیشه آن لحظه خاص و حس آن زمان را با خود داشته باشیم و این همه ماجرا نیست، همه ماجرا حتی جزئی‌ترین آنها در کمترین زمان ثبت و در دنیای مجازی منتشرمی‌شود و بخش وسیعی از مردم را درگیر خود می‌کند. این خود رسالت عکس است، فارغ از هرگونه تعریف‌ها و تحلیل‌های عکاسی. عکاسی با موبایل اگر چه تحولی در دنیای عکاسی‌ست ولی بیشتر وسیله راحت‌تری برای ثبت لحظه خاصی‌ست حتی راحت‌تر از دوربین‌های کامپکت دیجیتال...

عکاسی با موبایل یا‌‌ همان تلفن همراه تجربه‌ای جذاب است شما می‌توانید در حین اینکه موزیک مورد علاقه و یا صدای دلخواه خود را می شنوید ، تصویری را هم ثبت کنیدو همزمان چندین حس را با هم در تصویر نهایی داشته باشید. من فکر می‌کنم دلیلی که مردم دوست دارند برای عکس‌های موبایلشان بنویسند همین است. وقتی با موبایل عکاسی می‌کنید هنرهای زیادی از درونتان نمایان می‌شود، ناخوداگاه قلمتان هم روان می‌شود و با فشاردادن شا‌تر دوربین تلفن همراه، شاعر عکستان هم می‌شوید. صحنه‌هایی از خود و محیط پیرامون در خلوتی آهنگین، خودنگاره‌هایی از جنس خود، به خود می‌رسیم فارغ از هر گونه تنظیمات دوربین، تصمیم آنی، یک احساس آنی و یک ثبت نهایی.