شماره 20

طراحان مُد / ترجمه: حمیدرضا کرمی

میگوئل آدرور:

اگر مد واجد جهت‌گیری سیاسی نبود، به آن نمی‌پرداختم. اگر بتوان نوعی آگاهی سیاسی یا اجتماعی را ابراز، و در عین حال لباس‌های زیبایی هم طراحی کرد، این برای من یک موفقیت محسوب می شود.

جورجو آرمانی: ( Armani)

همیشه تلاش کرده‌ام به زیبایی و آراستگی تازه‌ای دست پیدا کنم، و این آسان نیست، چرا که مردم می‌خواهند غافلگیر شوند. آنها طالب مد جنجالی و نوعی انفجار هستند. اما انفجارها دوام نمی‌آورند، به سرعت از میان می‌روند و چیزی جز خاکستر به جا نمی‌گذارند. فلسفه‌ى من تحول است، نه انقلاب به مرور زمان آموخته‌ام که باید مسؤلیت اعمال و اعتقاداتم را بر عهده بگیرم.

ای اف وانده ورست:

مد، یک زبان است.

اگنس بی:

دوست دارم کسی را ببینم که ژاکتش را به من نشان می‌دهد و می‌گوید: بین، همه‌اش پوسیده، شش سال است آن را می‌پوشم!»

هاردی بلچمن: همیشه هشدار گاندی را پیش چشم دارم: «هیچ لطفی در زیباترین لباس‌ها وجود ندارد، اگر باعث گرسنگی و بدبختی شوند.»

ورونیک برانکوئینو: من از پیچیدگی درونی زن الهام می‌گیرم. لباس‌های من درباره‌ی درگیری او با احساسات پیچیده‌ای است که تجربه می‌کند، درباره‌ی جاذبه‌ها و دافعه‌های آن احساسات. در جستجوی آنم که تعادلی میان آنها برقرار کنم. به هر یک از مجموعه‌هایم مانند دفتر خاطراتی شخصی نگاه می‌کنم. ...

برای دریافت مقاله روی گزینه‌ی خرید کلیک کنید. 

اگر علاقه‌مند به مطالعه پیرامون مفهوم مُد و پوشاک هستید، متن «مد کردن خیال» با برگردان غزاله هدایت را به شما معرفی می‌کنیم.

پیش خرید شماره 80

ویژه‌نامه هنر شهرهای ایران (2)

120 هزار تومان

90 هزار تومان

ارسال رایگان به سراسر کشور