ایده‌ی پرتره: پرونده‌ای درباره‌ی ژانر پرتره‌نگاری در نقاشی

برای هفته‌های پیش رو تصمیم داریم به یکی از مهم‌ترین ژانرهای نقاشی بپردازیم. قدم به قدم با ابعاد مختلف آن آشنا شویم و ابعاد پیچیده‌تری از این ژانر تاریخی را بشناسیم؛ پرونده‌ای درباره‌ی «ایده‌ی پرتره».
در این مسیر در وب‌سایت، اینستاگرام و کانال‌ تلگرام «حرفه: هنرمند» ما را همراهی کنید و به تالاری از چشم‌ها و چهره‌ها قدم بگذارید که در آن بهترین نمونه‌های پرتره‌نگاری در تاریخ هنر نقاشی را خواهید دید و درباره‌ی آن‌ها خواهید خواند. ویدیوهایی درباره‌ی نقاشی‌های رامبراند، ولاسکس و سارجنتْ ترجمه و زیرنویس شده‌، ۳ ورکشاپ از پرتره‌نگاری شهلا حسینی، امین نورانی و رسول اکبرلو تهیه شده، و مقالات نظری و تحلیلی درباره‌ی پرتره‌نگاری در هنر غرب و هنر ایران ترجمه و تألیف شده، که به همراه معرفی مقالات و محتوای پیشین مجله درباره‌ی ژانر پرتره‌نگاری در اختیار شماست.

اگر همه‌ی این مطالب و آثار و جستارها را دیدید و خواندید و هنوز کنجکاو بودید که بیشتر با ایده‌ی پرتره آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم بسته‌هایی را که تدارک دیدیم تهیه کنید. در این بسته‌ها مجموعه‌ای جذاب از ویدیو، ورکشاپ، مقاله‌ و تصویر و مجله، همگی حول و هوش این موضوع جمع‌آوری و تهیه شدند که در اینجا می‌توانید آن‌ها را سفارش دهید. 

این بسته‌ها شامل:
شماره‌ی ۴۴ مجله که در آن پرونده‌ای درباره‌ی پرتره‌نگاری کار شده است.
شماره‌ی ۴۹ مجله با دو مقاله درباره‌ی نقاشی سلف‌پرتره و آثار فریدون غفاری
پی دی افِ مقالات شماره‌های ۳ و ۱۷ که درباره‌ی نقاشی لوسین فروید و الیس نیل‌ هستند.
مجموعه ویدیو‌های کوتاه و مستندهای بلند از لوسین فروید، الیس نیل، رامبراند و یکی از آثار سارجنت
و در نهایت برای اینکه تجربه‌ی ملموس‌تری از شکل‌گیری نقاشی پرتره داشته باشیم، سه تا ورکشاپ تهیه کرده‌ایم. در این ورکشاپ‌ها امین نورانی پرتره‌ی دوست عکاسش را کشیده، رسول اکبرلو از دوست مجسمه‌سازش سجاد سلمان‌روغنی نقاشی کرده و شهلا حسینی از پرتره‌ی محمدحسین عماد طراحی کرده است. با دیدن این ورک‌شاپ‌ها با شیوه‌ی کاری این هنرمندان، مسیر کامل شدنِ یه نقاشی پرتره و اینکه چطور یک نقاش حالت و حس مدلش را بیان می‌کند اشنا می‌شوید.
مجموعه‌ی این محتویات را به ۳ شیوه بسته‌بندی کردیم:
بسته‌ی اول، بسته‌ی ویژه‌ی پستی است شامل مجلات، فایل پی‌دی‌افِ مقالات و مجموعه‌ی ویدیوهای مستند که در یک بسته درب منزل دریافت می‌کنید، و لینک تماشای ورک‌شاپ‌ها برای شما ایمیل می‌شود.
بسته‌ی دو، بسته‌ی ویژه‌ی آنلاین است که تمام محتویات بسته‌ی قبلی تماماً به صورت لینک برای شما ایمیل می‌شود.
بسته‌ی سوم، بسته‌ی انتخابی است که شما می‌توانید هر کدام از این محصولات را به صورت جداگانه انتخاب و تهیه کنید.
 این بسته‌ها در بخش «سایر محصولاتِ» سایت قابل تهیه است. 
امیدواریم تا انتهای این مسیر همراه ما باشید.